09.02.2014

Bramac se podílí na rekonstrukci památek - klášter v Rajhradě

Benediktinský klášter v Rajhradě byl založen již v 8. století a je nejstarším klášterem na Moravě. V průběhu staletí se stal centrem kultury a vzdělanosti.

V roce 2005 zde byl otevřen Památník písemnictví na Moravě, který spravuje slavnou benediktinskou knihovnu s 65 000 svazky knih.

Nejtemnější období pro klášter nastalo krátce po roce 1948. Klášter po čtyřicetileté nucené odmlce znovu ožívá a navazuje tak na téměř tisíciletou historii benediktinské komunity v Rajhradě. V roce 1990 byly zdevastované objekty vráceny řádu, který za podpory mnohých institucí, fondů a dárců postupně rekonstruuje. Jako vhodný model pro rekonstrukci historické střechy zvolila realizační firma Trojstav z Telče Opál, keramickou střešní tašku Bramac. Charakteristický kulatý tvar a hladký povrch sjednocuje historii a současnost. Opál je klasickým příkladem, že s našimi keramickými střešními taškami lze vyřešit funkci a formu řemeslně náročné střešní plochy. V oblasti památkové péče je Bramac kompetentním partnerem!

Další články

nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
-->