09.02.2014

Bramac se podílí na rekonstrukci památek - klášter v Rajhradě

Památník písemnictví na Moravě s Opálem 

Benediktinský klášter v Rajhradě byl založen již v 8. století a je nejstarším klášterem na Moravě. V průběhu staletí se stal centrem kultury a vzdělanosti.

V roce 2005 zde byl otevřen Památník písemnictví na Moravě, který spravuje slavnou benediktinskou knihovnu s 65 000 svazky knih.

Nejtemnější období pro klášter nastalo krátce po roce 1948. Klášter po čtyřicetileté nucené odmlce znovu ožívá a navazuje tak na téměř tisíciletou historii benediktinské komunity v Rajhradě. V roce 1990 byly zdevastované objekty vráceny řádu, který za podpory mnohých institucí, fondů a dárců postupně rekonstruuje. Jako vhodný model pro rekonstrukci historické střechy zvolila realizační firma Trojstav z Telče Opál, keramickou střešní tašku Bramac. Charakteristický kulatý tvar a hladký povrch sjednocuje historii a současnost. Opál je klasickým příkladem, že s našimi keramickými střešními taškami lze vyřešit funkci a formu řemeslně náročné střešní plochy. V oblasti památkové péče je Bramac kompetentním partnerem!


        Aktualita

Další články

22.10.2013

Chytré zateplení půdního prostoru

Společnost SR Střechy s.r.o., Břeclav, regionální specialista na prodej střešních prvků, se rozhodla použít naši letošní novinku BramacTherm Floor na zateplení půdního prostoru nad kancelářemi a prodejnou firmy o celkové výměře cca 140 m2.


         Aktualita

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

 • Souhlas se zpracováním osobních údajů.