28.06.2016

Důvody pro rekonstrukci střechy

Střecha s použitím moderních materiálů a technologií může sloužit i sto let. Její čas ale přece jen jednou nadejde. Kdy tedy zvažovat výměnu střešní krytiny?

  • Když neslouží tak, jak má: Když střechou do domu zatéká, když jí uniká neúnosné množství tepla nebo je mechanicky poškozena, například pádem stromu nebo lidským zaviněním.
  • Když už nepůsobí esteticky: Každá krytina se časem opotřebuje. I když třeba ještě v rámci možností a svého stáří slouží, může vypadat neesteticky. Jakmile začne střecha kazit dojem z celého domu, je na čase ji zrekonstruovat.
  • Když chcete vytvořit obytné podkroví: Přestavbou nevyužívané půdy na obytné podkroví chytře rozšíříte plochu domu. Tato přestavba se neobejde bez kvalitního zateplení a většinou je potřeba podkrovní prostory i řádně osvětlit – střešními okny nebo vikýři. Jak už zateplení, tak i nové prosvětlovací prvky, znamenají zásah do střešní konstrukce, které vyžadují buď celou nebo částečnou rekonstrukci střechy.

Pokud jste si již jistí, že novou střechu potřebujete, bude vás určitě zajímat, co vše taková rekonstrukce střechy obnáší a na co připravit. Taktéž je nezbytné nezapomenout na ohlášení výměny krytiny na celé střeše na stavebním úřadě (pouze u menších oprav se na úřad nemusíte dostavit).

  • Nevíte si rady s tím, jaké řešení pro vás bude v případě rekonstrukce střechy a výběru střešní krytiny to nejlepší? Chcete vědět, jaké budou cenové náklady na novou střechu? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám poradíme.

Detail článku

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
-->