27.07.2017

Kalkulace střešní krytiny – na kolik vás vyjde nová střecha?

Ať už realizujete úplně novou střechu nebo tu stávající rekonstruujete, je potřeba znát předem orientační náklady.

Kolik vás bude nakonec nová střecha stát, se odvíjí od několika faktorů. Základním parametrem je typ střechy a její sklon. Čím složitější a členitější vaše střecha je, tím náročnější bude pokládka střešní krytiny i množství potřebných střešních prvků. Sklon střechy pak určuje, jaké střešní tašky jsou pro pokládku vhodné. Tyto informace naleznete v technických údajích každé konkrétní střešní tašky, ať se jedná o tašku pálenou nebo tašku betonovou.

Dvakrát měř, jednou řež

Před samotným zahájením prací doporučujeme střechu přesně proměřit, jelikož skutečná čísla se mohou od rozměrů uvedených v projektové dokumentaci mírně lišit. Pokud střechu opravujete, nezapomeňte nechat zkontrolovat stav podstřešního trámoví neboli krovu. Odborník by měl určit, zda je potřeba vyměnit střešní latě, případně krov zpevnit.

Výběr střešních doplňků

V dalším kroku je potřeba určit, jaké střešní doplňky a montážní prvky budete na střechu instalovat. Patří sem hydroizolační vrstva, větrací pásy hřebene a nároží, prostupy střechou, prosvětlovací prvky, protisněhové háky, prvky pro větrání půdních prostor a odvětrání okapní hrany, okapový systém, tepelná izolace, případně solární kolektory.

Spolehněte se na profesionály

Při návrhu nové střechy i samotné realizaci doporučujeme spolehnout se na odborníky. Renomovaný pokrývač zajistí nejen profesionální pokládku střešní krytiny, ale pomůže také s jejím výběrem. Doporučujeme zvolit střešní krytinu a veškeré příslušenství od jednoho výrobce. Střešní systém pak působí velice esteticky, ale také získáte záruku na funkčnost střešního systému, protože jednotlivé části do sebe zapadají a jsou funkčně kompatibilní.

Spočítejte si orientační náklady na novou střechu

Pomocí naší interaktivní kalkulačky nákladů na novou střechu vám připravíme cenovou nabídku zdarma a vy tak získáte přehled o předpokládané investici. Stačí k tomu pouze projektová dokumentace, volba konkrétního modelu a dostanete přesný rozpis potřebného materiálu – střešních tašek a příslušenství.

Pokud si před zakoupením nejste jisti navrhovaným řešením či správností volby střešní krytiny, poradíme vám s výběrem vhodných střešních tašek i doplňků. Na základě dodaných fotek můžeme připravit i vizualizaci vaší střechy se zvoleným modelem, abyste si udělali jasnější představu o tom, jak bude na domu nová střecha vypadat.

Pořízení nové střechy je většinou rozhodnutí na celý život. A pro tak zásadní volbu se vyplatí využít všech dostupných informací.

Uvažujete i o nové dlažbě? Přečtěte si o vlastnostech a pokládce betonové dlažby.

Detail článku

Další články

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
-->