27.07.2017

Kalkulace střešní krytiny – na kolik vás vyjde nová střecha?

Ať už realizujete úplně novou střechu nebo rekonstruujete tu stávající, je potřeba znát předem orientační náklady.

Cena nové střechy se odvíjí od několika faktorů

  • Velikost střechy, resp. plocha střechy v metrech čtverečních.
  • Střešní konstrukce, tzn. její složitost, druh konstrukce krovu, tvar střechy (v zásadě platí, že čím jednodušší je tvar střechy, tím je střecha levnější).
  • Volitelné prvky střechy: vikýře, střešní okna, světlíky, existence terasy.
  • Náklady na zateplení střechy, které se vlivem velkých rozdílů v kvalitě a jiných vlastnostech použitých izolačních materiálů značně liší.
  • Střešní krytina zpravidla představuje největší položku celkových nákladů. Na druhou stranu je zde však větší cenový rozptyl, a tedy i možnost, jak celkové náklady co nejvíce snížit. Jaký typ střešní krytiny je pro pokládku vhodný, určuje sklon střechy. Tyto informace naleznete v technických údajích každé konkrétní střešní tašky, ať už se jedná o tašku pálenou nebo tašku betonovou.
  • Stavební práce je poměrně složité vyčíslit. Obecně však lze říci, že řemeslnické služby v metropolitních oblastech budou nákladově výrazně vyšší než například ve venkovských regionech.

Výběr střešních doplňků

V dalším kroku je potřeba určit, jaké střešní prvky, resp. doplňky, budete chtít na střechu instalovat. Patří mezi ně hydroizolační vrstva, větrací pásy hřebene a nároží, prostupy střechou, prosvětlovací prvky, protisněhové prvky, prvky pro větrání půdních prostor a odvětrání okapní hrany, okapový systém, případně solární kolektory.

Dvakrát měř, jednou řež

Před samotným zahájením prací doporučujeme střechu náležitě proměřit. Skutečná čísla se totiž mohou od rozměrů uvedených v projektové dokumentaci mírně lišit. Pokud střechu opravujete, nezapomeňte nechat zkontrolovat stav podstřeší a krovu. Odborník by měl určit, zda je potřeba některou část krovu vyměnit nebo opravit.

Svěřte svou střechu odborníkům

Při návrhu nové střechy i samotné realizaci doporučujeme spolehnout se na odborníky. Renomovaný pokrývač zajistí nejen profesionální pokládku střešní krytiny, ale pomůže také s jejím výběrem. Doporučujeme zvolit střešní krytinu a veškeré příslušenství od jednoho výrobce. Střešní systém pak působí nejen esteticky, ale také získáte záruku na funkčnost celého střešního systému, neboť jednotlivé části do sebe zapadají a jsou funkčně kompatibilní.

nechte si ZDARMA spočítat  orientační náklady na novou střechu

Pomocí naší interaktivní kalkulačky nákladů na novou střechu vám zdarma připravíme cenovou nabídku, a vy tak získáte o plánované investici potřebný přehled. Stačí k tomu pouze projektová dokumentace a volba konkrétního modelu střešní krytiny. Následně obdržíte přesný rozpis potřebného materiálu – střešních tašek a příslušenství.

Pokud si před zakoupením nejste jisti navrhovaným řešením či správností volby střešní krytiny, poradíme vám s výběrem vhodných střešních tašek a doplňků.

Pořízení nové střechy je většinou rozhodnutí na celý život. A pro tak zásadní volbu se vyplatí využít všech dostupných informací.

Detail článku

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
-->