10.01.2020

Plechová střešní krytina - k čemu je dobrá a na co se při výběru zaměřit

Střechu, na kterou se lze spolehnout, ať se děje, co se děje, by chtěl každý. Proto je potřeba věnovat její stavbě nebo rekonstrukci náležitou péči. Zatímco kombinace plechové krytiny s dřevostavbou je hlavně estetickou záležitostí, obecně jde samozřejmě především o spolehlivost a odolnost.

Výhody plechové střešní krytiny 

výhodám plechové krytiny patří:

  • Vysoká kvalita materiálu a povrchové úpravy. Ocelové jádro zajišťuje u střešní krytiny stabilitu a pevnost, zinkovo-hořčíkový povlak zase snižuje náchylnost ke korozi.
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům. Většího náporu sněhu, vydatného deště nebo pořádného větru se nemusíte bát.
  • Nízká hmotnost. Hmotnost nejlehčí plechové krytiny, kterou u nás najdete, je 4,5 kg na 1 m2. Díky nízké hmotnosti se s krytinou snadno manipuluje a nevyžaduje tak robustní krov, jako v případě pálené či betonové střešní krytiny.
  • Snadná a rychlá instalace.
  • Možnost použití při nízkém sklonu střechy.
  • Univerzálnost. Hodí se pro novostavby i rekonstrukce, nabízíme kompletní sortiment střešních doplňků.

Jaké nabízíme plechové krytiny?

V naší nabídce najdete hned několik typů plechové krytiny. Každou upotřebí jiný zákazník, protože každá má svá specifika. Představme si je a jejich hlavní vlastnosti.

Plechová střešní krytina BMI AERODEK TRADITION PLUS

BMI Aerodek Tradition Plus  jsou pozinkované plechové šablony s nástřikem z polyuretanu, akrylu a přírodního kamenného granulátu. Hodí se pro všechny typy střech od sklonu 12 stupňů, ale i na svislou plochu. Povrchová úprava snižuje riziko skluzu sněhu.

Plechová střešní krytina BMI AERODEK ROBUST PLUS

Šablony BMI Aerodek Robust Plus se hodí pro střechy se sklonem od 15 stupňů i pro svislé plochy a vyrábějí se ve velkém formátu, který umožňuje rychlejší montáž s menším počtem kotvicích prostředků oproti jiným skládaným plechovým krytinám. Pozinkované plechové šablony s nástřikem z polyuretanu, akrylu a přírodního kamenného granulátu mají vzhled tradičních pálených nebo betonových tašek

Plechová střešní krytina BMI AERODEK UNIQUE PLUS

Šablony BMI Aerodek Unique Plus  jsou vyráběny inovativní technologií pro tlumení hluku. Při výrobě navíc prochází čtyřmi fázemi a taky disponují čtyřstupňovým systémem aplikace práškové barvy. Zajišťují bezkonkurenční tloušťku a krycí schopnost, kterou u jiných plechových krytin nenajdete.

Plechová střešní krytina BMI AERODEK QUADRO PLUS

BMI Aerodek Quadro Plus jsou klasické lehké, ale zároveň extra pevné šablony. Hodí se pro střechy se sklonem od 15 stupňů a vyhovují i svislým plochám. Velkou výhodou oproti ostatním šablonám je vyšší stálobarevnost nebo netoxický nátěr, díky kterému můžete efektivně sbírat dešťovou vodu dopadající ze střechy a využít ji pro své potřeby.

Zvýšená úroveň zvukotěsnosti?

Ještě jste neslyšeli o šabloně Quadro Plus S? Pokud hledáte krytinu se zvýšenou úrovní zvukotěsnosti, určitě se zajímejte právě o ni. Tuto plechovou střešní krytinu nemají lidé v oblibě jen pro její matnou povrchovou úpravu, ale také pro přítomnost bitumenového magnetického pásu s povrchovou úpravou Antiblock ze spodní strany, díky které dosahuje zvukotěsnost vyšší úrovně.

Krytina se hodí pro všechny střechy se sklonem od 15 stupňů až po svislé plochy a disponuje nadčasovým profilem. Tmavé barvy, ve kterých ji vyrábíme, dají vyniknout všem architektonickým detailům stavby.

Stejnou úroveň zvukotěsnosti zaručuje i Unique Plus S, která vás dostane nejen svými funkčními vlastnostmi a zvukotěsností, ale taky odlišným vizuálním provedením – matným a vysoce lesklým.

Podle čeho vybrat plechovou krytinu?

Jednak je třeba brát při volbě v úvahu sklon vaší střechy a pak také vaše požadavky na odolnost nebo pevnost. A nakonec jsou tu ještě různá barevná provedení, u některých krytin vás nemine ani dilema, jestli zvolit lesklou nebo matnou úpravu.

Detail článku

Další články

nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
-->