09.04.2019

Povrchová úprava betonové střešní krytiny

Betonové střešní tašky jsou typem střešní krytiny, která zajistí dokonalé pohodlí, ať se děje, co se děje. Vyznačují se především vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám.

Typy povrchových úprav betonových střešních tašek

Moderní betonové střešní tašky nabízí hned několik typů povrchových úprav, které se od sebe liší jak vlastnostmi, tak vzhledem (např. leskem či matem). V portfoliu značky BMI BRAMAC nalezneme betonovou střešní krytinu v následujících povrchových úpravách.

Povrchová úprava Standard

Betonové tašky s povrchovou úpravou Standard mají sametově matný hladký povrch s dvojnásobnou povrchovou úpravou, který představuje zlatou střední cestu v odolnosti střešní krytiny

Tuto úpravu provádíme u betonových tašek modelu Classic 

Povrchová úprava Protector 

Povrch betonových tašek ošetřený úpravou Protector zajišťuje zvýšenou ochranu střechy před zašpiněním, mechem i proti povětrnostním vlivům a oděru.

Tuto úpravu provádíme u betonových tašek modelu MAX, MAX 7°, Římská taška, Montero a Reviva

Povrchová úprava Protector PLUS

Střešní tašky s úpravou Protector PLUS jsou vyráběny pokročilou technologií.  Zatímco povrch standardních tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, u tašky s technologií Protector PLUS je navíc aplikována vrstva vysoce probarveného jemnozrnného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký povrch. Tato povrchová úprava zvyšuje ochrannou schopnost střešní krytiny před usazováním mechů, nečistot a řas a zajišťuje dlouhodobou stabilitu její původní barevnosti.

S touto povrchovou úpravou se setkáte u betonové krytiny Classic Protector Plus , Classic AERLOX, Tegalit Protector PLUS a u Moravské tašky.

Povrchová úprava STAR

Podobně jako u tašek s povrchovou úpravou Protector PLUS pracuje technologie STAR s využitím mikrobetonu, díky čemuž se docílí dokonale hladkého povrchu krytiny. Tašky STAR tak poskytují špičkovou barevnou stabilitu střešních tašek, zvýšenou odolnost proti oděru i kvalitní ochranu proti usazování špíny, mechů a lišejníků.

Betonové tašky s povrchovou úpravou STAR disponují ještě vyšší odolností vůči povětrnostním vlivům. Navíc jsou do povrchové vrstvy implantovány speciální pigmenty, které odráží infračervené záření. Díky tomu nedochází v horkých dnech k přehřívání podkrovních místností. Střešní tašky s technologií STAR je součást střešní skladby Bramac COOL, která zajišťuje snížení teploty v horkých letních měsících až o 7° C.

Povrchovou úpravu Star nabízíme u modelů střešní krytiny Classic STAR a Tegalit STAR.

Přečtěte si také informace o povrchové úpravě keramických střešních tašek.

Detail článku

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.