29.08.2021

Sedlová střecha: oblíbená a cenově dostupná

Sedlové střechy jsou nejčastěji používaným typem střech, a najdeme je po celém světě. Skládají se ze dvou šikmých střešních rovin setkávajících se v hřebeni střechy.

Ač vycházejí z tradičního tvaru, jsou i v dnešní době velmi oblíbené, a díky své univerzálnosti a nadčasovosti si stále drží své prvenství. O tom mimo jiné svědčí i celá řada zajímavých projektů realizovaných v poslední době.

Cenově dostupný typ střechy

Díky své jednoduché konstrukci, bez zbytečných a složitých detailů, jsou náklady na novou sedlovou střechu relativně nízké. Zásluhu na tom má i rychlá pokládka.

vhodná do náročných klimatických podmínek

Díky své konstrukci jsou sedlové střechy vhodné i do míst, kde panují náročnější klimatické podmínky, jako například v oblastech se zvýšeným výskytem sněhu. Při návrhu střechy je kladen důraz především na to, aby byla jednoduchých tvarů a měla omezený počet prostupů, nástaveb, vikýřů a dalších prvků, které podporují zadržování sněhu na střeše.

Odvádí vodu

Jednoduchý a dostatečný sklon sedlových střech přispívá k bezpečnému a plynulému odtoku vody ze střechy.

Hodí se i pro obytná podkroví

Správně zvolený sklon sedlové střechy je důležitý i v případě, že se rozhodneme využít půdní prostory pro obytné podkroví. Zde je optimální volit sklon 45°, minimálně se pak doporučuje sklon 35°.

Časté dotazy

Jak dlouho bude trendy?

  • široká škála použití jak v tradiční, tak moderní architektuře

Vyplatí se?

  • jednoduchá konstrukce rychlá pokládka dlouhá životnost

Jak dobře odolává počasí?

  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům Při dostatečném sklonu velmi dobře odvádí vodu a sníh
Detail článku

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
-->