14.11.2016

Správná střecha chrání teplo domova. Jak zabránit jeho únikům?

Kvalitní střešní konstrukce musí splňovat náročné požadavky na tepelnou izolaci, musí chránit stavbu před vlhkostí a dobře odvětrávat. V zimních měsících chceme zabránit úniku tepla a v létě naopak jeho přístupu zvenčí.

Jako tepelnou izolaci je možné použít klasické izolační materiály typu minerálních vat, dřevovláknité desky a jiné vláknité materiály. Hojně se používají tuhé desky z PIR pěny (polyisokyanurátové pěny) na bázi polyuretanu, které mají lepší tepelně izolační vlastnosti. Tuhé desky z PIR pěny se pokládají celoplošně shora na střešní krokve a brání tak vzniku tepelných mostů, které vedou ke ztrátám tepla.

Připravili jsme pro vás stručný přehled nadkrokevních systémů tepelné izolace BramacTherm:

BramacTherm Kompakt

Tento izolační prvek s difuzní fólií nachází využití zejména při rekonstrukci střech, jeho úlohou je zvýšení tepelného odporu střešní konstrukce. Pomocí tepelně izolačních desek BramacTherm Kompakt lze provést zateplení stávající střechy s mezikrokevní izolací bez dodatečného navyšování krokví nebo bez dodatečné podkrokevní vrstvy.

Výhody BramacTherm Kompakt:

  • pokládka bez tepelných mostů
  • díky difúzní schopnosti může být vlhkost odvedena z konstrukce ven
  • lepší tepelně izolační vlastnosti než minerální vlna
  • výrazně zvyšuje hodnotu součinitele prostupu tepla konstrukce s mezikrokevní izolací

BramacTherm Top

Tento vysoce efektivní tepelně izolační prvek je využitelný zejména u novostaveb buď bez použití mezikrokevní izolace a zachování pohledové konstrukce krovu v interiéru nebo jako doplněk mezikrokevní izolace.

Kromě výhod zmíněných u výše uvedených produktů BramacTherm Pro a Kompakt se tento systém vyznačuje nízkým součinitelem tepelné vodivosti. Díky tomu umožňuje konstrukci s minimální tloušťkou tepelného izolantu.

BramacTherm Basic

Tento tepelně izolační prvek bez difuzní fólie je ideálním řešením pro stavbu šikmých střech komplikovaných tvarů, plochých střech apod.

Výhody BramacTherm Basic:

  • zajišťuje úsporu materiálu díky menšímu prořezu (desky lze otočit)
  • může doplnit stávající mezikrokevní izolaci, nebo může být použit samostatně
  • nahrazuje nákladné zvětšování výšky krokví

Detail článku

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
-->