BMI BRAMAC - BMI GROUP

1.1.2022  S účiností ke dni 1.1. 2022 došlo ke sloučení společností BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. a Icopal Vedag CZ s.r.o. do společnosti 

BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.,

která se stala právním nástupcem obou právnických osob.Tato změna byla logickým vyústěním dosavadního fungování obou společností pod nadnárodní skupinou BMI Group. Spojením vznikla stabilní společnost se širokým portfoliem produktů a služeb zaměřená na dvě samostatné divize pro řešení šikmých střech pod značkou BMI BRAMAC a pro řešení plochých střech a hydroizolací pod značkami BMI ICOPAL a BMI VEDAG. 

3.4.2017  Společnost Standard Industries, globální průmyslová společnost zaměřená na střešní krytiny a hydroizolace, dokončila akvizici firem Braas Monier Building Group a Icopal. Tímto krokem se značka BMI BRAMAC stává součástí silné nadnárodní skupiny „BMI Group“.


BMI Group je největším výrobcem střešních systémů a hydroizolací jak pro šikmé tak i pro ploché střechy.  S více než 165 lety zkušeností je společnost BMI Group lídrem v oblasti střešních a hydroizolačních řešení v celé Evropě a má zastoupení také v Asii a jižní Africe.

Nové logo navazuje na dlouhou tradici firmy Braas Monier a Icopal  a symbolizuje jejich budoucnost - budoucnost, v níž jsou silnější společně.

BMI Group nabízí široké portfolio renomovaných a osvědčených produktů. Cílem je splnit složité technologické a logistické požadavky zákazníků. Zákazníci budou těžit z kombinace silných značek, komplexního prodeje, služeb a servisu. Více informací naleznete na webových stránkách BMI Group

NAŠE FILOZOFIE

Za úspěchem značky BMI BRAMAC na českém trhu stojí kromě kvalitního produktového portfolia i spolehlivý zákaznický servis.  Na prvotřídní kvalitě výrobků i služeb je postavená filozofie značky. Zákazníci si značku identifikují s estetickým provedením, se spolehlivostí, s inovativním a sofistikovaným řešením a s profesionalitou.

STŘECHA NA CELÝ ŽIVOT

Chceme splnit všechna oprávněná očekávání našich zákazníků, a to v každé fázi spolupráce. Naši filozofii znázorňuje i náš slogan: Střecha na celý život.

DODRŽOVÁNÍ KVALITY

Kvalita naší každodenní práce je neustále kontrolována, zjištěné chyby musí být okamžitě odstraněny a novým se snažíme předcházet. Vysokou úroveň kvality ve všech oblastech potvrdil i mezinárodní audit kvality udělením celosvětově platného certifikátu kvality

OCHRANA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ  A UDRŽITELNOST

Společnost BMI reflektuje současný trend ekologie a klade důraz na to, aby nabízené výrobky byly v souladu s udržitelným rozvojem.  Produkty Inteligentního střešního systému BMI BRAMAC představují optimální řešení pro každý detail střechy s ohledem na zodpovědnost k přírodě i budoucím generacím, ať už se jedná o izolaci střechy, odvodnění střešního pláště  či odolnost střechy vůči povětrnostním vlivům. Více informací naleznete na stránce Udržitelnost

ZÁKAZNÍK NA PRVNÍM MÍSTĚ

Spokojenost zákazníka díky kvalitě výrobků a servisu je naší filozofií od samého začátku. Pro dosažení tohoto cíle neustále vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme výrobky v takové kvalitě, která splňuje požadavky našich zákazníků. Očekávají od nás nejen vysokou kvalitu výrobků, ale i profesionalitu služeb, rychlost dodávek a digitalizaci. Inovace a zdokonalování produktů jsou klíčem dosavadních úspěchů, ale i vizí společnosti do budoucna. 

ISO 9002

Od prosince 1997 jsme držiteli certifikace ISO podle mezinárodního standardu kvality ISO 9002.

 

Důvody, proč si vybrat střechu BMI BRAMAC


DŮVĚRYHODNÁ ZNAČKA

Značka BMI BRAMAC se v České republice stala symbolem kvality, spolehlivosti a jistoty. Myšlenka střešního systému se prolíná celou produktovou nabídkou – nabídnout zákazníkům inteligentní a perspektivní řešení komplexního střešního systému. Nabízíme pouze spolehlivé a kvalitní produkty společně s propracovanými službami a servisem pro zákazníky. Všechny součásti střešního systému jsou navrženy tak, aby byly použitelné jednoduše a bez problémů. Komponenty do sebe zapadají a dají se kombinovat. Naše výrobky jsou snadno použitelné, vše je srozumitelné pro zákazníky i partnery

STŘECHA BMI BRAMAC SLOUŽÍ SKUTEČNĚ DÉLE

Historie potvrzuje, že betonové tašky lze bez problémů používat déle než 100 let. Již při výrobě kvalita materiálu převyšuje  normou stanovené hodnoty. Betonová krytina je pevná, trvanlivá, mrazuvzdorná a v průběhu doby užívání se pevnost betonu ještě zvyšuje. Přitom použití betonových tašek neznamená větší zatížení střechy. Váha je srovnatelná s taškami z pálené hlíny.

POTĚŠÍ KAŽDÉ OKO

Portfolio značky BMI BRAMAC nabízí jak tradiční modely tašek, tak modely odpovídající nejnovějším architektonickým trendům. Široká škála barev, rozmanitost profilů a povrchových úprave uspokojí i ty nejnáročnější požadavky

PRVOTŘÍDNÍ KVALITA

Příslušnost k celosvětovému koncernu nám umožňuje přístup k nejmodernějším technologiím, které zajišťují prvotřídní kvalitu výrobků. Střešní tašky BMI BRAMAC společně s doplňky jsou pravidelně testovány v nejmodernějších laboratořích koncernu.

EXTRÉMNÍ ODOLENOST BETONOVÝCH TAŠEK

Kombinace špičkové kvality, optimální hmotnosti, tvaru a velikosti zajišťuje vysokou stabilitu i v období extrémních povětrnostních podmínek. Velké zhutnění materiálu při výrobě je předpokladem pro minimální nasákavost a tím i nejvyšší mrazuvzdornost. Odolnost vůči extrémnímu větru je dána konstrukcí střechy, použitím doporučených doplňků a optimální hmotností tašek.

NADSTANDARDNÍ ZÁRUKY

Kvalita výrobků BMI BRAMAC je garantována nadstandardními zárukami: mimo 30leté záruky na kvalitu materiálu střešních tašek BMI BRAMAC poskytujeme také až 15letou záruku na funkčnost střešního systému, která uživateli zajišťuje po celou dobu trvání záruky klidný spánek.

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ

Ke každému modelu střešních tašek nabízíme kompletní program originálních střešních doplňků pro vyřešení každého detailu střechy. Ucelenou nabídku doplňují okapové systémy a nadkrokevní izolace BramacTherm


PŘÍZNIVÁ CENA

Střecha BMI BRAMAC nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Nechte si od nás připravit nabídku a budete příjemně překvapeni. 

VSTŘÍCNOST K ZÁKAZNÍKŮM

Při vývoji nových modelů, povrchových úprav a doplňků reagujeme na nové potřeby a zvyšující se požadavky zákazníků. V každém okamžiku Vašeho rozhodování je Vám k dispozici tým odborníků. Mezi naše služby patří také bezplatný návrh celé střechyokapového systému a nadkrokevní tepelné izolace BramacTherm.


UDRŽITELNOST

Ekologický aspekt výroby stále nabývá na významu. Tašky BMI BRAMAC se vyznačují nízkou spotřebou energie při výrobě. Současně se jedná o jeden z mála plně recyklovatelných materiálů. Nadkrokevní izolace BramacTherm zajistí dokonalou izolaci střechy a  příspívá tím k úspoře nákladů na vytápení. Střešní skladba Bramac COOL umožní snížit teplotu podkrovních prostor až o sedm stupňů, čím snižuje náklady na klimatizaci během horkých letních dní.

 

průvodce řešením vaší střechy

Inteligentní střešní systém BMI BRAMAC zahrnuje nejen betonové střešní taškykeramické, pálené střešní tašky,  ale i široký sortiment střešních doplňků, který splní všechna vaše očekávání od nové střechy. Systém doplňuje nadkrokevní tepelná izolace  BramacThermokapový systém StabiCor a samozřejmě kompletní servis, poradenství a záruky.

Jsme si vědomi, že výběr nové střechy není jednoduchý, a tak jsme pro Vás připravili nabídku tří střešních balíčků BMI BRAMAC.

Střešní balíčky BMI BRAMAC

Program STANDARD Program JISTOTA Program KOMFORT 
Program Standard Program JISTOTA

 

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ SUPERBRANDS

Značka BMI BRAMAC pottřetí za sebou obhájila svou silnou pozici na trhu střešních krytin a získala ocenění s celosvětovou prestiží Superbrands business pro rok 2022. Vítězství v období pandemie je obzvláště důležité, protože dokazuje, že značka BMI BRAMAC je i v tomto složitém období stále považována za mimořádně silnou značku. 

Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Do programu se jednotlivé značky nemohou přihlásit, při nominaci se vychází z databáze všech registrovaných trade-mark značek, kterou pro tento účel uvolní Úřad průmyslového vlastnictví. Společnost Bisnode, přední světový poskytovatel obchodních informací, na základě obchodních dat a výsledků následně vytvoří seznam nominovaných kandidátů. Dalším krokem je spotřebitelský průzkum, kdy se na základě známosti a obliby značek zúží výběr na seznam semifinalistů. Konečné slovo při udělování titulu Superbrands v daném roce má odborná komise Brand Council. Na konci hodnotícího procesu získávají spotřebitelské značky ocenění Superbrands, podnikatelským značkám je udělen titul Business Superbrands.

BMI BRAMAC PARTNEREM CECHU POKRÝVAČŮ A KLEMPÍŘŮ

    

Cech klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky vznikl v roce 1995 na základě dobrovolného sdružení právnických a fyzických osob podnikajících v oborech klempíř, pokrývač a tesař. Cech KPT ČR se podílí na organizování řady projektů a podporuje uvádění novinek na českém trhu.

V roce 2011 byla ustanovena tzv. "Řemeslná rada Cechu KPT". Tato rada je složena ze zástupců privilegovaných členů Cechu KPT a z členů Cechu KPT. Rada má za úkol sbírat poznatky a problémy, co se týče realizací střech a tyto jednou ročně prezentuje na fóru. Na toto fórum má přístup celá odborná a řemeslná veřejnost v oboru střech. Závěry a poznatky z tohoto fóra jsou technicky zpracovány a tyto slouží jako podněty pro výrobce a pro celou odbornou a řemeslnou veřejnost v oboru střech.

Společnost BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.  je privilegovaným členem Cechu a spolupracuje v těchto oblastech:

 • poskytování informací  o nových výrobcích, materiálech a trendech
 • v oboru participace na akcích organizovaných pro učně - pokrývače (pasování pokrývačů) 
 • pravidelná účast na výstavě Střechy Praha, která probíhá pod patronátem Cechu KPT
 • spolupráce s odborníky Cechu při přípravě a aktualizaci technických podkladů a příruček 

 

obnova památek

Celá nabídka značky BMI BRAMAC zahrnuje nejen kompletní střešní příslušenství sladěné ve tvaru, formě a barevnosti s krytinou, ale také nadkrokevní tepelnou izolaci BramacTherm, která zamezuje ztrátám energie střešním pláštěm. Inteligentní střešní systém BMI BRAMAC umožňuje zachovat historický vzhled a zároveň vytvořit moderní, tvarově přesvědčivou a funkční střechu. Jde o zachování šarmu historie při použití moderních technologií, nových produktů a inovací s moderním způsobem zpracování suroviny, která se po staletí otiskuje do naší kulturní historie. Inteligentní památková péče je snadná s Inteligentním střešním systémem BMI BRAMAC!

Zachování neopakovatelného půvabu historických staveb je směr, kterému se věnujeme dlouhodobě. Je to úkol, který vyžaduje nejen odborné znalosti,ale i citlivý přístup. Přinášet inovace do péče o historické památky je pro nás výzvou, v níž chceme obstát se ctí. 

CITLIVÝ PŘÍSTUP

Památkové objekty si v sobě nesou osobitost doby, ve které vznikly. Naší snahou je provést rekonstrukci s co nejcitlivějším přístupem a s největší věrností. Pro každý stavební sloh se snažíme nalézt individuální řešení. Proto se každý projekt rekonstrukce historicky cenné stavby stává pro nás mistrovským dílem. Dobré zkušenosti architektů, památkářů a pokrývačů s keramickou taškou a naše know-how, servis a nabídka jsou důvodem, proč je značka BMI BRAMAC kompetentním partnerem pro rekonstrukce střech historických budov.

ZNALOST MÍSTNÍHO KOLORITU

Stavební památky představují nenahraditelnou hodnotu v určitém regionu. Známe regionální odlišnosti staveb a nabízíme Vám kompletní dodávku a servis podle lokálních požadavků. Keramické střešní tašky BMI  BRAMAC představují tradiční materiál v dějinách stavebnictví, vhodný právě pro rekonstrukce historicky objektů. Vyznačují se svou dlouhou životností, působí teplým, přirozeným dojmem. 

JEDINEČNÝ PŘÍSTUP

Jedinečnost památkově chráněného objektu nemusí znamenat pouze jediné řešení rekonstrukce. Nabízíme více možností, jak renovaci střechy budovy vyřešit: keramické střešní tašky se vyrábí v osmi modelech s různými profily, tvary a se čtyřmi povrchovými úpravami. Např. tvar klasické bobrovky má střešní taška Opál.  Kosočtverce položené v ploše - to jsou střešní tašky Smaragd, které vizuálně připomínají francouzské krytí z břidlicových kamenů. Režná úprava keramické tašky Granát 11podtrhuje přirozenost rekonstrukce střech památkově chráněných objektů

REKONSTRUKCE PAMÁTKOVĚ CHRÁNĚNÝCH OBJEKTŮ

Zachování neopakovatelného půvabu historických staveb je směr, kterému se věnujeme dlouhodobě. Je to úkol, který vyžaduje nejen odborné znalosti,ale i citlivý přístup. Přinášet inovace do péče o historické památky je pro nás výzvou, v níž chceme obstát se ctí. 

Historie firmY

 1. 2022

  S účiností ke dni 1.1. 2022 došlo ke sloučení společností BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. a Icopal Vedag CZ s.r.o. do společnosti BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o., která se stala právním nástupcem obou právnických osob.Tato změna byla logickým vyústěním dosavadního fungování obou společností pod nadnárodní skupinou BMI Group. Spojením vznikla stabilní společnost se širokým portfoliem produktů a služeb zaměřená na dvě samostatné divize pro řešení šikmých střech pod značkou BMI BRAMAC a pro řešení plochých střech a hydroizolací pod značkami BMI ICOPAL a BMI VEDAG. 


   2022

 2. 2017

  3.4.2017 Společnost Standard Industries, globální průmyslová společnost zaměřená na střešní krytiny a hydroizolace, dokončila akvizici firem Braas Monier Building Group a Icopal. Tímto krokem se značka BMI BRAMAC stává součástí silné nadnárodní skupiny „BMI Group“.

 3. 2011

  V únoru 2011 společnosti MONIER Group S.à.r.l. a  Wienerberger AG podepsaly dohodu o převzetí 50% podílu a tím se firma MONIER Group S.à.r.l. stává 100% vlastníkem společnosti BRAMAC.

 4. 2001

  V roce 2001 společnost BRAMAC spol. s r.o. změnila firemní název na BRAMAC střešní systémy spol. s r.o.

 5. 1996

  Společnosti se podařilo získat významné postavení na českém trhu střešních krytin, zejména díky důrazu na prvotřídní kvalitu, atraktivní vzhled tašek, promyšlený střešní systém, poradenství a servis pro zákazníky. Tento servis spočívá mimo jiné v bezplatném poradenství, které zahrnuje technické otázky související s konstrukcí střechy, propočet optimální potřeby jednotlivých prvků systému podle projektu střechy a propočet nákladů na materiál a možnost konzultace s příslušným pracovníkem technického oddělení. V průběhu roku 1998 byl v Protivíně u Písku v rekordním čase postaven třetí výrobní závod  v České republice. Poznatky celosvětového koncernu, působícího v oblasti výroby střešních materiálů byly aplikovány při výstavbě protivínského závodu, a proto je tento závod nejmodernější svého druhu v celé Evropě.

 6. 1996

  Od roku 1996 je jediným společníkem společnosti BRAMAC rakouská firma BRAMAC Dachsysteme International GmbH. Díky tomuto spojení se při výrobě aplikují nejnovější poznatky výzkumu a vývoje v oblasti střešní krytiny z celého světa. Znalosti z více než 30 zemí a 70-leté zkušenosti této skupiny firem jsou tak k dispozici i v České republice. Společnost BRAMAC v průběhu svého působení navázala spolupráci s velkým počtem obchodních partnerů z řad pokrývačských, stavebních i obchodních firem.

 7. 1993

  Takto vzniklá dceřiná společnost “BRAMAC spol. s r.o.” se sídlem v Praze vyrábí ve výrobním závodě v Chrudimi již od dubna 1992 vysoce kvalitní Alpské střešní tašky ve čtyřech harmonických barvách. Společníci firmy BRAMAC spol. s r.o. zakoupili v říjnu 1993 další výrobní závod v Olbramovicích na Moravě, kde byla zahájena výroba Moravských tašek a tímto krokem se výrazně zvýšila výrobní kapacita společnosti BRAMAC spol. s r.o.. V září 1994 se BRAMAC otevřením nového prodejního skladu v Písku ještě více přiblížil zákazníkům z jižních a západních Čech.

 8. 1991

  Firma BRAMAC je v oblasti technologie výroby střešních tašek vedoucím podnikem. Jako dceřiná společnost velkého koncernu využívá know-how z celého světa a právě s ohledem na svou mezinárodnost je připravena vyjít vstříc jakýmkoliv požadavkům na architektonický vzhled staveb. V roce 1991, dne 28. března, založila rakouská firma BRAMAC Dachsysteme International GmbH, Pöchlarn s akciovou společností LATER Chrudim společný podnik.

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

 • Souhlas se zpracováním osobních údajů.