Historie firmy

 1. 2017

  3.4.2017 Společnost Standard Industries, globální průmyslová společnost zaměřená na střešní krytiny a hydroizolace, dokončila akvizici firem Braas Monier Building Group a Icopal. Tímto krokem se značka BMI BRAMAC stává součástí silné nadnárodní skupiny „BMI Group“.

 2. 2011

  V únoru 2011 společnosti MONIER Group S.à.r.l. a  Wienerberger AG podepsaly dohodu o převzetí 50% podílu a tím se firma MONIER Group S.à.r.l. stává 100% vlastníkem společnosti BRAMAC.

 3. 2001

  V roce 2001 společnost BRAMAC spol. s r.o. změnila firemní název na BRAMAC střešní systémy spol. s r.o.

 4. 1996

  Společnosti se podařilo získat významné postavení na českém trhu střešních krytin, zejména díky důrazu na prvotřídní kvalitu, atraktivní vzhled tašek, promyšlený střešní systém, poradenství a servis pro zákazníky. Tento servis spočívá mimo jiné v bezplatném poradenství, které zahrnuje technické otázky související s konstrukcí střechy, propočet optimální potřeby jednotlivých prvků systému podle projektu střechy a propočet nákladů na materiál a možnost konzultace s příslušným pracovníkem technického oddělení. V průběhu roku 1998 byl v Protivíně u Písku v rekordním čase postaven třetí výrobní závod  v České republice. Poznatky celosvětového koncernu, působícího v oblasti výroby střešních materiálů byly aplikovány při výstavbě protivínského závodu, a proto je tento závod nejmodernější svého druhu v celé Evropě.

 5. 1996

  Od roku 1996 je jediným společníkem společnosti BRAMAC rakouská firma BRAMAC Dachsysteme International GmbH. Díky tomuto spojení se při výrobě aplikují nejnovější poznatky výzkumu a vývoje v oblasti střešní krytiny z celého světa. Znalosti z více než 30 zemí a 70-leté zkušenosti této skupiny firem jsou tak k dispozici i v České republice. Společnost BRAMAC v průběhu svého působení navázala spolupráci s velkým počtem obchodních partnerů z řad pokrývačských, stavebních i obchodních firem.

 6. 1993

  Takto vzniklá dceřiná společnost “BRAMAC spol. s r.o.” se sídlem v Praze vyrábí ve výrobním závodě v Chrudimi již od dubna 1992 vysoce kvalitní Alpské střešní tašky ve čtyřech harmonických barvách. Společníci firmy BRAMAC spol. s r.o. zakoupili v říjnu 1993 další výrobní závod v Olbramovicích na Moravě, kde byla zahájena výroba Moravských tašek a tímto krokem se výrazně zvýšila výrobní kapacita společnosti BRAMAC spol. s r.o.. V září 1994 se BRAMAC otevřením nového prodejního skladu v Písku ještě více přiblížil zákazníkům z jižních a západních Čech.

 7. 1991

  Firma BRAMAC je v oblasti technologie výroby střešních tašek vedoucím podnikem. Jako dceřiná společnost velkého koncernu využívá know-how z celého světa a právě s ohledem na svou mezinárodnost je připravena vyjít vstříc jakýmkoliv požadavkům na architektonický vzhled staveb. V roce 1991, dne 28. března, založila rakouská firma BRAMAC Dachsysteme International GmbH, Pöchlarn s akciovou společností LATER Chrudim společný podnik.

vedení společnosti

   

   Mag. Gerald Resch, MBA, CSE

   jednatel společnosti BRAMAC střešní systémy spol. s r.o.

   Sídlo vedení společnosti:

   Prosecká 855/68 - Prosek Poin - budova C

   190 00 Praha 9 - Prosek

  

Firemní filozofie

Cíle firmy BRAMAC
Cílem firmy BRAMAC je orientovat se na vysokou kvalitu výrobků a služeb, která odpovídá požadavkům zákazníků.

Zákazník na prvním místě
Spokojenost zákazníka díky kvalitě a servisu je filozofií firmy od samého začátku. Pro dosažení tohoto cíle neustále vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme výrobky v takové kvalitě, která splňuje požadavky našich zákazníků. Zároveň jsme připraveni nespokojit se nikdy se současným stavem, proto hledáme vždy ta nejlepší řešení pracovních a výrobních postupů.

Dodržování kvality
Kvalita naší každodenní práce je neustále kontrolována, zjištěné chyby musí být okamžitě odstraněny a novým se snažíme předcházet.

ISO 9002
Jako první z velkých českých výrobců skládaných střešních krytin získala firma BRAMAC v prosinci roku 1997 certifikát podle mezinárodního standardu kvality ISO 9002.

Stále vysoký standard
Vysokou úroveň kvality ve všech oblastech potvrdil i mezinárodní audit kvality udělením celosvětově platného certifikátu kvality.

BRAMAC - Střecha na celý život 
Chceme splnit všechna oprávněná očekávání našich zákazníků, a to v každé fázi spolupráce. Naši filozofii znázorňuje i náš slogan: BRAMAC - Střecha na celý život.

Životní prostředí
Přes dlouholeté diskuse o ochraně životního prostředí neustále roste výskyt škodlivých látek ve vzduchu, na zemi i ve vodě. Společnost BRAMAC o tomto problému nemluví, ale snaží se jednat:

- Logistika
Převedení dopravy cementu ze silnice na železnici
Používání recyklovatelných obalových materiálů


- Výroba betonových tašek
Pro výrobu jsou používány přírodní suroviny - písek, voda, jemný portlandský cement, ekologická, vodou ředitelná disperzní barviva. Vlastní čistička odpadních vod ve všech výrobních závodech zaručuje téměř stoprocentní znovupoužitelnost. Výrobní odpad se ukládá do vlastních deponií a přes výrobu je redukován o 50%


- Výroba keramických tašek
Také k výrobě keramických střešních tašek používá BRAMAC výhradně nejkvalitnější suroviny z čistě přírodních zdrojů. Keramické střešní tašky jsou recyklovatelné. Teplota vypalování se pohybuje mezi 980 -1070 °C, což je relativně nižší teplota než bývá standard u jiných výrobců pálených tašek. Tato skutečnost vede k úspoře energie

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

 • Souhlas se zpracováním osobních údajů.
-->