Historie firmY

 1. 2022

  S účiností ke dni 1.1. 2022 došlo ke sloučení společností BRAMAC střešní systémy spol. s r.o. a Icopal Vedag CZ s.r.o. do společnosti BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o., která se stala právním nástupcem obou právnických osob.Tato změna byla logickým vyústěním dosavadního fungování obou společností pod nadnárodní skupinou BMI Group. Spojením vznikla stabilní společnost se širokým portfoliem produktů a služeb zaměřená na dvě samostatné divize pro řešení šikmých střech pod značkou BMI BRAMAC a pro řešení plochých střech a hydroizolací pod značkami BMI ICOPAL a BMI VEDAG. 


   2022

 2. 2017

  3.4.2017 Společnost Standard Industries, globální průmyslová společnost zaměřená na střešní krytiny a hydroizolace, dokončila akvizici firem Braas Monier Building Group a Icopal. Tímto krokem se značka BMI BRAMAC stává součástí silné nadnárodní skupiny „BMI Group“.

 3. 2011

  V únoru 2011 společnosti MONIER Group S.à.r.l. a  Wienerberger AG podepsaly dohodu o převzetí 50% podílu a tím se firma MONIER Group S.à.r.l. stává 100% vlastníkem společnosti BRAMAC.

 4. 2001

  V roce 2001 společnost BRAMAC spol. s r.o. změnila firemní název na BRAMAC střešní systémy spol. s r.o.

 5. 1996

  Společnosti se podařilo získat významné postavení na českém trhu střešních krytin, zejména díky důrazu na prvotřídní kvalitu, atraktivní vzhled tašek, promyšlený střešní systém, poradenství a servis pro zákazníky. Tento servis spočívá mimo jiné v bezplatném poradenství, které zahrnuje technické otázky související s konstrukcí střechy, propočet optimální potřeby jednotlivých prvků systému podle projektu střechy a propočet nákladů na materiál a možnost konzultace s příslušným pracovníkem technického oddělení. V průběhu roku 1998 byl v Protivíně u Písku v rekordním čase postaven třetí výrobní závod  v České republice. Poznatky celosvětového koncernu, působícího v oblasti výroby střešních materiálů byly aplikovány při výstavbě protivínského závodu, a proto je tento závod nejmodernější svého druhu v celé Evropě.

 6. 1996

  Od roku 1996 je jediným společníkem společnosti BRAMAC rakouská firma BRAMAC Dachsysteme International GmbH. Díky tomuto spojení se při výrobě aplikují nejnovější poznatky výzkumu a vývoje v oblasti střešní krytiny z celého světa. Znalosti z více než 30 zemí a 70-leté zkušenosti této skupiny firem jsou tak k dispozici i v České republice. Společnost BRAMAC v průběhu svého působení navázala spolupráci s velkým počtem obchodních partnerů z řad pokrývačských, stavebních i obchodních firem.

 7. 1993

  Takto vzniklá dceřiná společnost “BRAMAC spol. s r.o.” se sídlem v Praze vyrábí ve výrobním závodě v Chrudimi již od dubna 1992 vysoce kvalitní Alpské střešní tašky ve čtyřech harmonických barvách. Společníci firmy BRAMAC spol. s r.o. zakoupili v říjnu 1993 další výrobní závod v Olbramovicích na Moravě, kde byla zahájena výroba Moravských tašek a tímto krokem se výrazně zvýšila výrobní kapacita společnosti BRAMAC spol. s r.o.. V září 1994 se BRAMAC otevřením nového prodejního skladu v Písku ještě více přiblížil zákazníkům z jižních a západních Čech.

 8. 1991

  Firma BRAMAC je v oblasti technologie výroby střešních tašek vedoucím podnikem. Jako dceřiná společnost velkého koncernu využívá know-how z celého světa a právě s ohledem na svou mezinárodnost je připravena vyjít vstříc jakýmkoliv požadavkům na architektonický vzhled staveb. V roce 1991, dne 28. března, založila rakouská firma BRAMAC Dachsysteme International GmbH, Pöchlarn s akciovou společností LATER Chrudim společný podnik.

vedení společnosti

   

   Mag. Gerald Resch, MBA, CSE

   jednatel společnosti BMI střešní a hydroizolační systémy s.r.o.

   Sídlo vedení společnosti:

   Prosecká 855/68 - Prosek Point - budova C

   190 00 Praha 9 - Prosek

  

naše filozofie

Za úspěchem značky BMI BRAMAC na českém trhu stojí kromě kvalitního produktového portfolia i spolehlivý zákaznický servis.  Na prvotřídní kvalitě výrobků i služeb je postavená filozofie značky. Zákazníci si značku identifikují s estetickým provedením, se spolehlivostí, s inovativním a sofistikovaným řešením a s profesionalitou.

Zákazník na prvním místě
Spokojenost zákazníka díky kvalitě výrobků a servisu je naší filozofií od samého začátku. Pro dosažení tohoto cíle neustále vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme výrobky v takové kvalitě, která splňuje požadavky našich zákazníků. Očekávají od nás nejen vysokou kvalitu výrobků, ale i profesionalitu služeb, rychlost dodávek a digitalizaci. Inovace a zdokonalování produktů jsou klíčem dosavadních úspěchů, ale i vizí společnosti do budoucna. 

Dodržování kvality
Kvalita naší každodenní práce je neustále kontrolována, zjištěné chyby musí být okamžitě odstraněny a novým se snažíme předcházet. Vysokou úroveň kvality ve všech oblastech potvrdil i mezinárodní audit kvality udělením celosvětově platného certifikátu kvality.

ISO 9002
Od prosince 1997 jsme držiteli certifikace ISO podle mezinárodního standardu kvality ISO 9002.

BMI BRAMAC - Střecha na celý život 
Chceme splnit všechna oprávněná očekávání našich zákazníků, a to v každé fázi spolupráce. Naši filozofii znázorňuje i náš slogan: Střecha na celý život.

Životní prostředí
Naše společnost vytváří v rámci své dlouhodobé strategie podmínky pro trvale udržitelný a dlouhodobý růst. Veškeré procesy a projekty dbají na bezpečnost  na pracovišti a ochranu životního prostředí. Produkty společnosti - keramické i betonové střešní tašky - vznikají na bázi plně recyklovatelných materiálů. Úsporu ve vytápění sleduje nadkrokevní izolace BramacTherm, naopak náklady na klimatizaci snižuje střešní skladba Bramac COOL, která dokáže snížit teplotu v podkroví až o sedm stupňů. 

- Logistika
Převedení dopravy cementu ze silnice na železnici
Používání recyklovatelných obalových materiálů


- Výroba betonových tašek
Pro výrobu jsou používány přírodní suroviny - písek, voda, jemný portlandský cement, ekologická, vodou ředitelná disperzní barviva. Vlastní čistička odpadních vod ve všech výrobních závodech zaručuje téměř stoprocentní znovupoužitelnost. Výrobní odpad se ukládá do vlastních deponií a přes výrobu je redukován o 50%


- Výroba keramických tašek
Také na výrobu keramických střešních tašek jsou použity výhradně nejkvalitnější suroviny z čistě přírodních zdrojů. Keramické střešní tašky jsou recyklovatelné. Teplota vypalování se pohybuje mezi 980 -1070 °C, což je relativně nižší teplota než bývá standard u jiných výrobců pálených tašek. Tato skutečnost vede k úspoře energie

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

 • Souhlas se zpracováním osobních údajů.