Poradna

V této sekci se dozvíte odpovědi na nejčastěji pokládané otázky při rekonstrukci či stavbě nové střechy, jako např. rady a tipy pro výběr střešních tašek.

12.05.2023

Co je to dvouplášťová střecha?

Pro skladbu dvouplášťové šikmé střechy je typická jedna větraná vzduchová mezera, která je obvykle umístěna mezi střešní krytinou a pojistnou hydroizolací střechy.

Poradna
24.02.2023

Architektonické prvky arkýř a rizalit

Arkýř a rizalit představují architektonické prvky, které rozšiřují plochu interiéru. Jejich konstrukce a zastřešení vyžadují kvalitní projekt, přípravu i realizaci.  

 

Poradna
15.10.2022

Jak připravit střechu na zimu?

Na podzim je ideální čas na kontrolu střechy, jestli je připravena na zimní období. Jak provést kontrolu a ochránit střechu před sněhem?

Poradna
29.07.2022

Hambálkový krov

Konstrukce krovů historických budov a selských stavení využívala konstrukci tzv. hambalkového nebo také hambálkového krovu.

Poradna
23.06.2022

Co je to krov?

Krov představuje nedílnou součást střechy. Co je to krov a z čeho se skládá, jaký je jeho půdorys a základní typy? 

Poradna
08.04.2022

Krytina pro historické budovy: bobrovka a falcovka

Hlavní slovo při volbě vhodné krytiny na objekt s historickou hodnotou mají odborníci památkového ústavu. Přečtěte si, proč pro památkově chráněné budovy nejčastěji doporučuji bobrovku, nebo falcovku 

Poradna
21.10.2021

Střešní vikýře

Vikýře jsou výrazným architektonickým prvkem ovlivňujícím vzhled celé stavby. Přečtěte si, jaké mají výhody, a co všechno ovlivňuje jejich návrh a bezproblémové užívání.

Poradna
31.03.2021

Jak vybíral střešní krytinu profil @ucelnydum?

Poradna
30.10.2019

Proč je důležitá hmotnost střešní krytiny?

Hmotnost se může jevit jako méně důležitý aspekt při řešení střešní krytiny. V tomto článku vám poradíme, jak a proč na hmotnost krytiny dbát.

Poradna
09.09.2019

Proč je při práci na střeše důležité použití bezpečnostních prvků?

Práce na střechách – ať už se jedná o stavební, montážní či údržbové činnosti – je velmi rizikovou záležitostí. Pády ze střechy tvoří více než třetinu smrtelných pracovních úrazů; z tohoto důvodu je důležité zvážit vhodná bezpečnostní opatření, jež riziko vzniku nehod eliminují. 

Poradna
09.04.2019

Povrchová úprava betonové střešní krytiny

Betonové střešní tašky jsou typem střešní krytiny, která zajistí dokonalé pohodlí, ať se děje, co se děje. Vyznačují se především vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám.

Poradna
27.07.2017

Kolik stojí nová střecha? Na co při kalkulaci nezapomenout?

Chystáte se na rekonstrukci střechy, případně realizujete střechu úplně novou? Poradíme vám, na co při kalkulaci nové střechy nezapomenout a jak si přípravné práce a výpočty co nejvíce usnadnit.

Poradna
27.10.2016

Nejznámější druhy střech: v čem je mezi nimi rozdíl?

Hlavní funkcí střechy je chránit prostor pod sebou před povětrnostními vlivy (deštěm, sněhem, větrem, slunečním zářením apod.). V závislosti na typu prostoru, který střecha uzavírá, jsou na její provedení kladeny různé požadavky.

Poradna
04.10.2016

Druhy skládaných střešních krytin, znáte je?

V současné době je na trhu skutečně velké množství materiálů, kterými lze pokrýt novou či rekonstruovanou střechu. Jelikož u každého typu existuje několik poddruhů, připravili jsme pro vás přehled těch nejznámějších z nich.

Poradna
02.09.2016

Rady pro úspěšnou rekonstrukci střechy: na co si dát pozor

Pro každou střechu platí, že nabídne tu nejlepší funkčnost, ochranu a spolehlivost pouze za předpokladu, že do sebe jednotlivé prvky optimálně zapadají.

Poradna
26.06.2016

Keramickou nebo betonovou tašku? V čem je rozdíl?

Jakmile se rozhodnete pro rekonstrukci střechy a vyberete si jako řešení moderní střešní tašky, přijde na řadu otázka, jakou tašku si vybrat – zda keramickou (pálenou), nebo betonovou. Jaké výhody tyto varianty nabízejí a v čem se liší?

Poradna
25.06.2016

Jak dlouho nová střecha vydrží?

Že jedna rekonstrukce střechy za život stačí? S tím souhlasíme. Proto poskytujeme produkty nadstandardní kvality. Za vhodných podmínek a při dostatečné péči může být střecha plně funkční i 80-100 let.

Poradna
24.06.2016

Bramac má i řešení pro moderní střechy s velmi nízkým sklonem

Charakteristický vzhled střech se skládanou krytinou už není doménou střech o velkém sklonu. Tím se rozšiřuje možnost použití stejné střešní krytiny na těch detailech, které bylo nutné zastřešovat plechem. Celé zastřešení je tedy nyní možné řešit jednotným svrchním pláštěm, což umožňuje docílit vyššího stupně harmonického vzhledu nejen vlastní střechy, ale i celé stavby.

Poradna

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.