Co je to dvouplášťová střecha?
Pro skladbu dvouplášťové šikmé střechy je typická jedna větraná vzduchová mezera, která je obvykle umístěna mezi střešní krytinou a pojistnou hydroizolací střechy.

V této sekci se dozvíte odpovědi na nejčastěji pokládané otázky při rekonstrukci či stavbě nové střechy, jako např. rady a tipy pro výběr střešních tašek.
Pro skladbu dvouplášťové šikmé střechy je typická jedna větraná vzduchová mezera, která je obvykle umístěna mezi střešní krytinou a pojistnou hydroizolací střechy.
Arkýř a rizalit představují architektonické prvky, které rozšiřují plochu interiéru. Jejich konstrukce a zastřešení vyžadují kvalitní projekt, přípravu i realizaci.
Otevřený krov vzniká přiznáním dřevěného krovu v interiéru podkroví také díky nadkrokevní izolaci BramacTherm.
Na podzim je ideální čas na kontrolu střechy, jestli je připravena na zimní období. Jak provést kontrolu a ochránit střechu před sněhem?
Mansardou se obvykle myslí podkrovní obytný prostor. Co však ve skutečnosti znamená mít mansardovou střechu?
Estetická střecha s jednoduchou konstrukcí, ale s nákladnější pokládkou a většími materiálovými ztrátami (řezání). Stanová střecha je typická pro věže.
Valbová a polovalbová střecha dává domu útulný nádech. Můžeme se s ní setkat často u bungalovů ale také u zastřešených stání či pergol.
Obytné podkroví je třeba prosvětlit díky střešním oknům nebo pomocí vikýřů.
Jaký typ krovu zvolit na svůj dům? O tom rozhoduje záměr mít či nemít obytné podkroví.
Konstrukce krovů historických budov a selských stavení využívala konstrukci tzv. hambalkového nebo také hambálkového krovu.
Pultová střecha je v poslední době hodně využívaná v projektech pasivních domů. Jaké mají výhody a nevýhody?
Krov představuje nedílnou součást střechy. Co je to krov a z čeho se skládá, jaký je jeho půdorys a základní typy?
Barva střechy ovlivňuje nejen estetický dojem, ale i klima v podkroví. Čím se řídit při výběru barvy střešní krytiny?
Kterými technickými parametry se musíme řídit při výběru tašek pro novou střechu nebo její rekonstrukci?
Hlavní slovo při volbě vhodné krytiny na objekt s historickou hodnotou mají odborníci památkového ústavu. Přečtěte si, proč pro památkově chráněné budovy nejčastěji doporučuji bobrovku, nebo falcovku
Rekonstrukce či koupě nové střešní krytiny je velice nákladnou investicí. Zajisté nechcete, aby vaše preníze přišly vniveč. Proto vám v tomto článku ukážeme, že s výrobky BMI BRAMAC se tohoto bát nemusíte.
Zima představuje pro každou střechu zátěžové období – přívaly sněhu, mráz a následné tání mohou střechu poškodit, a proto je na jaře nezbytné provést její pravidelnou prohlídku a revizi.
Jaké požadavky je třeba vzít v úvahu při návrhu střechy do horských oblastí? Vhodná střešní konstrukce, dostatečné odvětrání a odborné provedení.
Teplo střechou uniká nejčastěji tepelnými mosty, nebo nedostatečnou střešní izolací. Přečtěte si, jak tento problém řešit a jaké další požadavky funkční střecha má.
Vikýře jsou výrazným architektonickým prvkem ovlivňujícím vzhled celé stavby. Přečtěte si, jaké mají výhody, a co všechno ovlivňuje jejich návrh a bezproblémové užívání.
Sedlové střechy jsou nejčastěji používaným typem střech, a najdeme je po celém světě. Nezadržuje sníh. Dobře odvádí vodu. Vhodné pro obytná podkroví.
Hmotnost se může jevit jako méně důležitý aspekt při řešení střešní krytiny. V tomto článku vám poradíme, jak a proč na hmotnost krytiny dbát.
Návrhem a konstrukcí střechy práce nekončí. Neméně důležitá je její ochrana před přírodními živly; zejména v zimním období, kdy hrozí sesuvy sněhu či zatékání.
Práce na střechách – ať už se jedná o stavební, montážní či údržbové činnosti – je velmi rizikovou záležitostí. Pády ze střechy tvoří více než třetinu smrtelných pracovních úrazů; z tohoto důvodu je důležité zvážit vhodná bezpečnostní opatření, jež riziko vzniku nehod eliminují.
Keramické (pálené) střešní tašky jsou dlouhodobě nejpopulárnější střešní krytinou ve střední Evropě. Vyznačují se především vysokou mrazuvzdorností, odolností vůči vlhkosti a různým nečistotám a barevnou stálostí.
Betonové střešní tašky jsou typem střešní krytiny, která zajistí dokonalé pohodlí, ať se děje, co se děje. Vyznačují se především vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám.
Chystáte se na rekonstrukci střechy, případně realizujete střechu úplně novou? Poradíme vám, na co při kalkulaci nové střechy nezapomenout a jak si přípravné práce a výpočty co nejvíce usnadnit.
Hlavní funkcí střechy je chránit prostor pod sebou před povětrnostními vlivy (deštěm, sněhem, větrem, slunečním zářením apod.). V závislosti na typu prostoru, který střecha uzavírá, jsou na její provedení kladeny různé požadavky.
V současné době je na trhu skutečně velké množství materiálů, kterými lze pokrýt novou či rekonstruovanou střechu. Jelikož u každého typu existuje několik poddruhů, připravili jsme pro vás přehled těch nejznámějších z nich.
Pro každou střechu platí, že nabídne tu nejlepší funkčnost, ochranu a spolehlivost pouze za předpokladu, že do sebe jednotlivé prvky optimálně zapadají.
Jakmile se rozhodnete pro rekonstrukci střechy a vyberete si jako řešení moderní střešní tašky, přijde na řadu otázka, jakou tašku si vybrat – zda keramickou (pálenou), nebo betonovou. Jaké výhody tyto varianty nabízejí a v čem se liší?
Že jedna rekonstrukce střechy za život stačí? S tím souhlasíme. Proto poskytujeme produkty nadstandardní kvality. Za vhodných podmínek a při dostatečné péči může být střecha plně funkční i 80-100 let.
Charakteristický vzhled střech se skládanou krytinou už není doménou střech o velkém sklonu. Tím se rozšiřuje možnost použití stejné střešní krytiny na těch detailech, které bylo nutné zastřešovat plechem. Celé zastřešení je tedy nyní možné řešit jednotným svrchním pláštěm, což umožňuje docílit vyššího stupně harmonického vzhledu nejen vlastní střechy, ale i celé stavby.