Přírodní materiál propůjčuje střeše klasický šarm, dojem přírodního tepla a bezepčí
Vyrobeno nejmodernější technologií a know-how v Německu
Nekonečná rozmanitost tvarů, povrchů a barev
Ušlechtilé povrchové úpravy zajišťují střeše nestárnoucí krásu

Keramické tašky

Vlastnosti všech keramických, pálených tašek bmi bramac

ŠIROKÁ NABÍDKA TVARŮ, VELIKOSTÍ A BAREV

Keramické, pálené tašky zaujmou klasickým šarmem, přírodní materiál vyvolává dojem bezpečí a přírodního tepla.V barevné škále nalezneme celkem 11 barevných odstínů ve třech povrchových úpravách. Design keramických tašek zahrnuje nepřeberné množství variant profilů: nízkoprofilovérovné, s různě tvarovanými vlnami, větších rozměrů i menších velikostí. Keramické pálené tašky se hodí jak pro venkovská stavení, historické objekty tak i pro domy v moderním stylu. 

NĚMECKÁ KVALITA

Keramické, pálené tašky BMI BRAMAC jsou vyráběny ve výrobních závodech v Německu, které se pyšní jedním z nejkvalitnějších nalezišť jílovitých půd v Evropě. Německá kvalita je pověstná nejen svou rozměrovou přesností, ale i vysoce profesionálním zpracováním celého výrobku..Kvalita keramických tašek je kontrolována mimo jiné i texty ve větrném tunelu. 

EKOLOGIE

Jedním z pilířů udržitelného rozvoje je dlouhá trvanlivost výrobků a možnost recyklace stavebních materiálů. Výroba keramických tašek BMI BRAMAC i jejich vlastnosti se snaží být v souladu s těmito principy. Životnost keramických tašek se v řádech pohybuje na desítky let. Suroviny pro výrobu keramických, pálených tašek jsou čistě z přírodních zdrojů a proto jsou tašky plně recyklovatelné. Navíc naleziště jílovitých hlín jsou po vytěžení díky rekultivaci vráceny zpět do přírody jako biotopy. 

TRADIČNÍ MATERIÁL PRO REKONSTRUKCE HISTORICKÝCH OBJEKTŮ

Pálená hlína je materiál používaný na střechy po tisíciletí a proto se jedná o materiál, který je doporočován památkáři pro rekonstrukci střech objektů památkově chráněných staveb.Jsou to především režné pálené tašky, tedy bez povrchové úpravy, ve tvaru bobrovky nebo falcovky, které nejvíce připomínají tvar původní krytiny. Režná barva v průběhu času pak získává autentickou patinu. 


TYPY POVRCHOVÝCH ÚPRAV KERAMICKÝCH TAŠEK

REŽNÁ

Přírodní vzhled povrchu střešních tašek určuje použitá hlína na jejich výrobu. Hlíny z různých míst těžby se od sebe barevně liší.

Po vypálení vzniká přírodně červená barva, která je homogenní v celém řezu tašky.

ENGOBA

Krycí, zušlechťující ozdobná vrstva na keramické krytině.

Na vysušené tašky se před výpalem nanáší tenký povlak jílu zabarvený oxidy železa.

Engoba se vyznačuje barevnou stálostí, je obvykle matná s přírodním vzhledem.

GLAZURA

Hodnotnější povrchová úprava s přidaným podílem křemičitanů a barvících oxidů.

Podle teploty výpalu se docílí většího či menšího stupně hedvábného lesku.

Glazura dodá střeše atraktivní vzhled.

ŽIVOT V SOULADU S PŘÍRODOU, JEDINEČNOST, BEZPEČÍ 

Již tisíciletí jsou keramické střešní tašky symbolem krásy a přirozenosti. Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších surovin a propůjčují Vašemu domovu klasický šarm, dojem přírodního tepla a jistoty. Bohatý výběr z typů a barev vtisknou Vaší střeše jedinečný charakter. Ten, pro koho jsou důležité jistota a bezpečí, jedinečnost a krása, se rozhodne pro naše keramické tašky. Je to volba tradice, nejstaršího stavebního produktu, který je vyráběn nejmodernější technologií.


bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.