RECYKLOVATELNOST

Staebnictví je jedním z největších producentů odpadu. Opětovné využití materiálu nejen šetří přírodu, ale recyklace šetří omezené zdroje primárních nerostných surovin.  Betonové tašky jsou vyráběny z čistě přírodních materiálů: písku, cementu a vody a proto jsou tedy plně recyklovatelné. Také keramické střešní tašky BMI BRAMAC jsou plně recyklovatelné.

Pečlivě také přemýšlíme o tom, jak jsou naše produkty baleny, přepravovány a instalovány. Tím je sníženo riziko rozbití během dopravy i během pokládky. Rozbitá  taška však neznamená další odpad.

Keramické tašky se vyrábějí v Německu, kde se nacházejí nejkvalitnější naleziště jílovitých půd v Evropě. Získávání jílovitý půd má však vliv na životní prostředí. Při těžbě surovin je třeba zohlednit její vliv na přírodu a živočichy. Proto se vytěžené lokality z více jak 30% již nevracejí do zemědělského fondu, ale slouží jako útočiště pro chráněné druhy hmyzu, ptáků a obojživelníků. Některé z těchto lokací jsou prodávány za symbolickou cenu ekologickým organizacím např Organizaci na ochranu přírody a biodiverzity ( NABU).

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.