získejte ze střechy to nejlepší

 

Snažíme se o co největší kvalitu našich výrobků, efektivitu našich systémů a co největší rozsah našich řešení. Ale ani ty nejlepší produkty  na světě nebudou fungovat tak, jak by měly, pokud nebudou správně nainstalovány. Uvědomujeme si důležitost partnerství s pokrývači  a pomáháme jim stát se nejlepšími ve svém oboru.

Naše specializované výzkumné týmy neustále zkoumají nové hranice v designu a funkčnosti střech. Naši odborníci vyvíjejí  produkty, systémy, řešení a služby. Neúnavně pracujeme na zlepšení pohodlí, hodnoty a udržitelnosti vaší střechy. Ve střechách vidíme nekonečný potenciál a stále hledáme nové způsoby, jak přidat další hodnotu, funci i  udržitelnost.

příjemné klima v podkroví přínáší úspory za energii

Bramac COOL představuje unikátní složení střešního pláště. Účinně řeší problém, který znají všichni ti, kteří v horkých dnech pobývají v prostorech pod střechou. Přináší úspory za energii vynaloženou na klimatizaci a odvětrávání, protože horký vzduch do místnosti prostě nepustí. Naopak v zimních měsících přináší úspory za vytápění, neboť BramacTherm důkladně izoluje střešní plášť a nedochází k úniku tepla tepelnými mosty. Bramac COOL zahrnuje tři prvky, kterými jsou střešní tašky nové generace vyrobené technologiÍ STAR, reflexní fólie a nadkrokevní izolace BramacTherm.
 
Střešní taška vyrobená  technologií STAR (Classic STAR, Tegalit STAR) je zcela vyjímečná. Zatímco povrch standardních tašek tvoří pouze několik vrstev barvy, u této tašky je aplikována vrstva vysoce probarveného mikrobetonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký povrch. Speciální, do povrchu interované pigmenty odráží část infračerveného záření a tím omezují přehřívání střechy a podkroví.

Druhou složkou střešní skladby Bramac COOL je vysoce reflexní fólie, která také odráží infračervené záření. Můžete si vybrat z: difuzní fólie s pokovením funkční membrány TOP RU Resistant a nebo z fólie Comfort SEAL Resistant 255.

Společně se třetí složkou, kterou je nadkrokevní tepelná izolace BramacTherm, tak účinně zabraňuje pronikání tepla do vnitřních prostor.

  

lehká betonová taška - snadná práce, nízké náklady na přepravu

Vytvořili jsme model Classic AERLOX ULTRA, který  je o 30% lehčí než srovnatelné betonové tašky. Technologie vrýoby střešní tašky Classic AERLOX ULTRA kombinuje optimalizace tvaru tašky, použití velmi kvalitního cementu a speciálního kameniva. Tím je zajšitěno snížení hmotnosti tašky a přitom je zachována požadovaná pevnost. Samozřejmě i tento model splňuje normou požadované vlastnosti betonových tašek jako jsou  tvarová stálost, pevnost a mrazuvzdornost.

Classic AERLOX ULTRA představuje ideální řešení pro rekonstrukce starších objektů, kde je nosnost krovu limitována. Aerlox dokáže průměrně zmenšit hmotnost střechy o 1500 kg na jeden rodinný dům. Navíc je k přpravě materiálu z výroby na stavbu potřeba méně nákladních vozů. Vůz který veze menší váhu  spotřebuji méně paliva.

Aerlox šetří čas a námahu při každé práci. Pro pokrývače je práce s tímto modelem lehčí a rychlejší.Opakovaná manipulace s taškami tolik nezatěžuje jejich svaly a klouby. Pokládka střechy je tak rychlejší, méně náročná na čas, námahu i prostředky

Ale to není jediný benefit, který taška Classic AERLOX ULTRA nabízí. Díky povrchové úpravě Protector PLUS je povrch tašky dokonale hladký. To zvyšuje odolnost krytiny před usazováním nečistot, mechů a lišejníků. Povrchová úprava Protector PLUS zajišťuje také dlouhodobou ochranu původní barevnosti krytiny.  

štíhlé zateplení přispívá k poklesu spotřeby tepla

Nová střecha se plánuje nejvýše dvakrát v životě, v rámci novostavby nebo rekonstrukce. Proto je důležité najít to správné rozhodnutí na dalších 30 let. Mimořádně dlůležitý faktor při plánování je tepelná ochrana, která rózhoduje o tom, jaké budou náklady na vytápění v následujících desetiletích. To se netýká jen běžných provozních nákladů, ale také hodnoty stavby z dlouhodobého hlediska.

Velmi důležité je dodržení aktuálních požadavků na tepelný odpor konstrukce. Neméně důležitý je návrh střešní skladby bez nežáoucí kondenzace vodní páry.  Jen taková střešní konstrukce, u níž jsou optimálně splněny stavebně fyzikální požadavky na tepelnou ochranu a ochranu před kondenzací zaručují pohodu bydlení, nízké náklady na vytápění při trvalé funkčnosti. Funkční tepelná izolace má pozitvní přínos k ochraně životního porstředí, neboť přispívá k poklesu spotřeby tepla na vytápění a tím k poklesu emisí oxidu uhličitého.

Všechny tyto požadavky mohou být splněny kvalitním tepelným izolantem z polyuretanu (PUR/PIR) a nebo Resolu.  V zimě zajišťuje ochranu před chladem a výrazně omezuje úniky tepla z podkrovních místností (zateplení bez tepelných mostů). V letním horku nopak chrání podkroví proti přehřátí. V případě rekonstrukcí lze zateplení provést bez zásahu z interérové strany. Pod nadkrokevní izolaci BramacTherm není nutné použít bednění (úspora nákladů). Díky své malé teplené vodivosti umožňuje výrazné zeštíhlení zateplovací vrstvy. Výsledkem je dodatečný zisk obytného prostoru a možnost přiznání dřevěného krovu v interiéru jako estetického prvku.

Produkt BramacTherm je zařazen do dotačního programu Nová zelená úsporám. Jedná se tedy  o produkt, který pomáhá se snížením spotřeby energie a tím je šetrný k životnímu prostředí.

hospodaření s vodou

I přesto, že poslední dobou si na nedostatek sráček nemusíme stěžovat, je sucho dlouhodobým problémem. Udržitelný projekt domu by tedy měl myslet na zodpovědné nakládání s dešťovou vodou. Ta by neměla končit v kanalzacích, ale v sudech či retenčních nádržích, odkud ji majitel domu může dále využívat. Kvalitní okapové systémy jsou pro zachycení maximálního množství dešťové vody ideální. V nabídce značky BMI BRAMAC nalezneme dva okapové systémy StabiCor. Disponují dlouhou životností, odolné proti korozi s potřebou minimální údržby. 

Potřebujete poradit? Zeptejte se nás

Napište nám, s čím Vám můžeme pomoci, přidejte Vaše PSČ, a ozve se Vám náš odborník přímo z Vaší lokality, se kterým můžete řešit vše potřebné.

bmi group

Napište nám

Nebo si nechte vypracovat návrh ceny

  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.